Montaż i Konserwacja

Montaż i Konserwacja

Montaż

1) Nakładka N 64 jest łatwa w montażu dzięki specjalnym punktom i taśmie dwustronnie klejącym. Przy montażu nakładek, podłoże musi być czyste, płaskie, gładkie, suche i nietłuste. Należy zdjąć przekładkę ochronną i na uprzednio przygotowane stopnie przykleić nakładki. Nakładki nie powinny być przyklejane i odklejane wielokrotnie, ponieważ osłabia to siłę kleju.
2) W przypadku demontażu nakładek, należy je zdjąć ze stopni. Punkty klejące powinny pozostać na powierzchni nakładki, gdyby jednak pozostały na stopniach, to należy je zdjąć, a resztki ewentualnego kleju zmyć wilgotną szmatką. Stosowany klej jest na bazie wody i nie powinien pozostawiać śladów po demontażu.

Czyszczenie i konserwacja

1) Nakładki N64 należy czyścić wilgotną, miękką szmatką z uwzględnieniem łatwej pielęgnacji produktów czyszczących. Nakładki N64 nie należy zmywać bezpośrednio wodą, ponieważ kiedy woda dostanie się pod nakładkę wpływa ujemnie na klej, co w konsekwencji powoduje jego osłabienie i może spowodować odklejanie się nakładek.
2) Proszę wziąć pod uwagę, że nakładka N64 ma swoje najlepsze właściwości w temperaturze pokojowej. Zalecamy przetestowanie antypoślizgowości nakładki poprzez położenie jej zagięciem do góry na podłodze, postawienie stopy z jednoczesnym jej przesuwaniem. W taki sposób właściwie testujemy antypoślizgowość nakładki na schody typu N64.
Proszę wziąć pod uwagę, że w okresie zimowym nakładka z tworzywa sztucznego powinna osiągnąć temperaturę pokojową, która ukaże jej pełne właściwości.

Nakładki na schody